Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2019

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Bezpečný vstupní portál bytového domu

Vstupní dveře bytových domů patří z hlediska namáhání a frekvence používání mezi ty nejvytíženější. Je proto důležité, aby plnily svou funkci na sto procent. Aby byly funkční, snadno ovladatelné a zabezpečené nejen proti vloupání, ale aby taky splňovaly normy požární bezpečnosti.

V poslední době jsme zaznamenali zvýšený zájem bytových domů o řešení této problematiky. Řada bytových domů chtějí investovat do výměny vstupních portálů, ale nevědí jak svůj záměr zrealizovat, aby dosáhli kýženého efektu, aby za své peníze dostali odpovídají kvalitu. Rozhodli jsme se vyjít těmto zájemcům vstříc a uspořádali jsme workshop na téma Bezpečný vstupní portál bytového domu.

Workshop proběhl v Praze 13.6. a zúčastnilo se ho 10 zájemců z řad významných správců bytových domů a stavebních bytových družstev. Všechni z posluchačů si uvědomují nutnost řešení funkčního přístupového systému, který by plnil moderní a bezpečné nároky. Na workshopu zazněla celá řada dotazů, padaly otázky na bezpečnost prosklených dveří a odpovídající kvalitu, která zabrání snadnému rozbití skla a nežádoucímu vniknutí do domu. Někteří správci zase potřebují řešit univerzální přístup do všech spravovaných jednotek nebo umožnit bezproblémový přístup zdravotnické službě v případě potíží některých obyvatel v domě. Zájem byl i o normy požární bezpečnosti a panikového systému dle EN 1179. Nechybělo ani sdílení zkušeností správců z praxe a diskuse mezi všemi zúčastněnými subjekty.

Setkání v menším počtu se velmi osvědčilo, účastníci vítali individuální přístup k jejich problémům a také diskusi nad problematikou zajištění bezpečného vstupního portálu. Další setkání budeme pro podobně úzkou skupinu zájemců organizovat i na podzim. Pokud zvažujete investici do nového vstupního portálu a rádi byste konzultovali tento záměr, je toto setkání určeno právě pro vás. V případě zájmu se na nás můžete obrátit.

Autor:

Vladislav Hrdlička, Pro náš dům

info(zavináč)pronasdum.cz